Utvalg 2016 i EBA

Her er en oversikt over hvem som sitter i hvilke utvalg på vegne av EBA. EBA har utvalg som rapporterer til styret ved at styrerepresentant er oppnevnt i utvalget og utvalg som rapporterer til administrasjonen.

(H= Representasjon/forankring i EBAs Hovedstyre)
(A= Representasjon/forankring i EBAs administrasjon) 

 

Arne Landmark, AS Ingeniør Gunnar M. Backe (leder)
Anine Ruud Olsen, JM Norge AS
Per Arne Berge, Mesta AS
Per Dybdahl, NCC Construction AS
Lars Tronsmo, Veidekke Entreprenør AS
Lars Christian Stømner, Ø.M. Fjeld AS
Linda Kayser, Skanska Norge AS
Mette Hagen Gyland, Kruse Smith AS
Tom Arne Grødtlien, Peab AS 
Tommy Karlsen, AS Betongbygg
Siri Bergh, BNL
Kari Sandberg, EBA
Annicken Iversen, BNL (sekretær)

Bransjeutvalg/bransjegrupper vei og jernbane

Mikael Bors, Jernbaneverket
Torkil Eckhoff, Jernbaneverket
Katrine Veselmøy Walhovs, Jernbaneverket
Petter Heide Larsen
Jarle Røe, Veidekke
Terje Wilhelmsen, Baneservice
Hanne Stormo, Norsk Jernbanedrift (NJD)
Anders Haukedalen, NCC Constractors AS
Bjørn Aage Innstrand, ELTEL
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre, EBA

Tom Paulsen, Veidekke Entreprenør AS (leder)
Eirik Kristensen, Veidekke Entreprenør AS
Terje Andersen, NCC Construction AS
Geir Hjerpaasen , Betonmast AS
Håkon Fløisbonn, Skanska Norge AS
Rolf-Thore Johansen, Moderne Byggfornyelse AS
Kenneth Nicolaisen, JM Norge AS
Cato Hoel, Backegruppen AS
Gunnar Skeie, Kruse Smith AS
Stian Aarum, Peab Norge AS
Katrin Johannesdottir, Skanska Norge AS
Knut Erik Tandberg, NCC Norge AS
Mikkel Myrvold, NCC Norge AS
Hallvard Holth, Veidekke Entreprenør AS
Kari Sandberg, EBA
Siw Linderud, EBA

Bransjeutvalg/bransjegrupper vei og jernbane

Ole Molstad, Vegdirektoratet
Rolf Johansen, Vegdirektoratet
Geir Lange, Veidekke Industri AS
Ole Christian Vold, Veidekke Industri AS
Anne Lise Vaa, Lemminkäinen Norge AS
Hans Jørgen Sundby, Lemminkäinen Norge AS
Mona Teigen, NCC Roads AS
Helene Olsrud, Peab AS
Jan Ove Kristiansen, Peab AS
Stig Lindland, Skanska Norge AS
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Bransjeutvalg/bransjegrupper Vei og Jernbane (A)

Betinna Sandvin, Vegdirektoratet
Rolf Johansen, Vegdirektoratet
Jan Eirik Henning, Vegdirektoratet
Ole Molstad, Vegdirektoratet
Jan Egil Eilertsen, Vegdirektoratet
Gisle Fossberg, Vegdirektoratet
Anders Haukedalen, NCC Construction AS
Jon Sørby, Veidekke Entreprenør AS
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Siw Linderud, EBA
Snorre Fuhr, EBA
Arne Aakre, EBA

Bransjeutvalg/bransjegruppe vei og jernbane

Kjersti Narheim Haugen, Vegdirektoratet
Betinna Sandvin, Vegdirektoratet
Torger  Leland, Vegdirektoratet
Bjørn Erik Selnes, Vegdirektoratet
Vegard Hestdalen, Veidekke Industri AS
Silje Lindvig, Maskinentreprenørenes Forbund (MEF)
Kjell Arne Skaret, NCC Roads AS
Asbjørn Slåttå, Mesta Drift AS
Lars Reitan, Svevia AS
Stein Arild Boi Pedersen, Risa AS
Frank Mathillas, NCC Roads AS
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre EBA

Geir Olav Berg, Skanska Norge AS (leder)
Knut Egge, Veidekke Entreprenør AS
Gunnar Netland, NCC Construction AS
Hans Olav Løen, Bulder AS
Tore Ødegård, Lemminkäinen Norge AS
Thomas Norland, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Geir Lange, Veidekke Industri AS (leder)
Ole Christian Vold, Veidekke Industri AS
Anne Lise Vaa, Lemminkäinen Norge AS
Hans Jørgen Sundby, Lemminkäinen Norge AS
Mona Teigen, NCC Roads AS
Helene Olsrud, Peab Asfalt AS
Jan Ove Kristiansen, Peab Asfalt AS
Stig Lindland, Skanska Norge AS
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Ingvild Storås, Baneservice (leder)
Hans Gunnar Dokken, Norsk Jernbanedrift
Inger Anne Tho Bjørvik, Norsk Jernbanedrift
Jarle Røe, Veidekke Industri AS, Bane
Ole Gjermundshaug, Gjermundshaug Anlegg AS
Bjørn Aage Innstrand, Eltel Neworks AS
Carl Bjørgan, Alstom Norge AS
Øivind Horpestad, NRC Group AS
Magne Trønnes, Team 1435
Kari Sandberg, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Bernt Kristian Øye, Veidekke Industri AS (Leder)
Thomas Holmsen, Lemminkäinen Norge AS
Helene Olsrud, Peab Asfalt AS
Maria Moe Skøyen, NCC Roads AS
Eirik Rake, Risa AS
Ola Mossblad, Nynas AS
Sweinar Swensen, Veidekke Industri AS
Roar Liaskar, KUVA/Lemminkäinen Norge AS
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Hilde Waage, Kruse Smith Entreprenør AS (leder)

Kjetil Rammen, Betonmast AS

Arild Berglund, Skanska AS

Tom Ivar Myhre, Backe AS
Anne Onarheim Moger, NCC Norge AS
Steinar Stake, Veidekke Entreprenør AS
Håvard Hofstein, Peab AS
Sigmund Nysveen, Tronrud Gruppen AS
Helge Nakken, Backe Oppland (styrets representant)
Siri Melander Møllerud, BNL
Lene Jønsson, EBA (sekretær)

Bransjeutvalg/bransjegrupper vei og jernbane

Gorm Frimannslund, Jernbaneverket
Odd Erik Berg, Jernbaneverket
Mikael Bors, Jernbaneverket
Ingvild Storås, Baneservice AS
Hans Gunnar Dokken, Norsk Jernbanedrift
Inger Anne Tho Bjørvik, Norsk Jernbanedrift
Jarle Røe, Veidekke Bane
Ole Gjernmundshaug, Gjermundshaug Bane AS
Bjørn Aage Innstrand, Mesta AS
Carl Bjørgan, Alstom Norge AS
Erling Haugenes, ElTel Networks
Kari Sandberg, EBA
Arne Aakre, EBA

Stine Pedersen, Betonmast AS (leder)
Olav Rønningen, Kruse Smith Entreprenør AS
Stine Marie Haugen, NCC Norge AS, Building
Jorunn Haltbakk, NCC Norge AS, Infrastructure
Randi A. Lekanger, Skanska Norge AS
Oddbjørn Eriksen, Ø.M. Fjeld AS
Magnus Løseth, Backe Entreprenør Holding AS
Pia Kruse, Veidekke Entreprenør AS
Rannveig R. Landet, BNL
Trine Dyrstad Pettersen, BNL
Torild Engh, EBA (sekretær)

Erik Dale, Kruse Smith Entreprenør AS (leder)
Arild Grønsdal, Sjøentreprenøren AS (styrets repr.)
Gudmund Lien Bjørnstad, Veidekke Entreprenør AS
Tine Grytnes Laskerud, Grytnes Entreprenør AS
Kim Cassim, NCC Construction AS
Morten Sagvolden, Skanska Norge AS
Jonas Røyert, BundeBygg AS
Anne Thorbjørnsen, Veidekke ASA
Arild Finstad, Asker Entreprenør AS
Thomas Norland, EBA 
Lene Jønsson, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for avdeling vei og jernbane 

Vegard Hestdalen, Veidekekke Industri AS (leder)
Marianne Bakken, Veidekke Industri AS
Asbjørn Slåttå, Mesta Drift AS
Lars Reitan, Svevia AS
Stein Arild Boi Pedersen, Risa AS
Kjell Arne Skaret, NCC Roads AS
Frank Mathillas, NCC Roads AS
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Britt Røed Lohne, WK Entreprenør AS (leder)
Dagfinn Røkenes, Veidekke Entreprenør AS
Gunnar Garred, Skanska Norge AS
Jan Øyri, Lemminkäinen Norge AS
Jørgen Hanson, DVN GL AS
Thormod Hansen, EBA Telemark, Buskerud og Vestfold Avdeling
Kari Sandberg, EBA (sekretær)

Nils Hæstad, Veidekke Entreprenør AS (leder)
Ole Gjermundshaug, Gjermundshaug Anlegg AS (styrets representant)
Anders Haukedalen, NCC Norge AS
Bjørn Velken, Kruse Smith Entreprenør AS
Aage Lien, NCC Infrastructure AS
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Steinar Myhre, Skanska Norge AS
Jan Harangen, HAB Construction AS 
Stein Håvard Bjøru, Veidekke Entreprenør AS
Frode Nilsen, Leonhard Nilsen & Sønner AS
Kari Sandberg, EBA
Snorre Fuhr, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Sven Christian Ulvatne, Backe Entreprenør Holding AS (leder)
Atle Ulveseth, Brødrene Ulveseth AS
Jørgen Evensen, Betomast AS 
Haakon Tronrud, Tronrud Gruppen AS
Steinar Paulsen, Kruse Smith Eiendom AS
Audun Lågøyr, BNL
Øystein Seljeflot, EBA
Snorre Fuhr, EBA (sekretær)

Frode Antonsen, Betonmast Selvaagbygg AS (leder)
Tollef Hovig, Betonmast Selvaagbygg AS
Petter Nøstdal, Veidekke Entreprenør AS
Trond Olav Stupstad, Kruse Smiht AS
Asle Randen, Backe Entreprenør Holding AS
Snorre Fuhr, EBA
Torild Engh, EBA (sekretær)

KONTAKT
Kristin_Sandvik.jpg

Kristin Sandvik

Adm. sekretær

  Telefon:   23 08 75 32

  Mobil:   415 22 119

  E-post: